Надихаються Україною: Тайвань озброюється та готується до можливої війни з КНР

Тайвань спостерігає за боротьбою України проти російської агресії, що змушує владу острова ґрунтовно підготуватися до можливої війни з КНР: озброїтись так, щоб у разі нападу Китай зазнав якнайбільших втрат.

Відповідний матеріал опублікував журналіст канадського видання The National Post Адам Зіво у рамках організованого урядом Тайваню престуру.

По-перше, приклад України надихнув Тайвань, каже Конні Чанг із Національної ради розвитку Тайваню.

“Він показав, що захищати власну країну, маючи справу з однією з найбільших військових потуг планети, можливо”, ― додає він.

В острівній країні визнають, що подолати КНР у разі нападу вони не зможуть, якщо тільки союзники США чи Японія не втрутяться прямо у конфлікт, тому на прикладі російсько-української війни Тайвань вирішив діяти за “принципом дикобраза” ― озброїтись так, щоб у разі нападу Китаю його армія зазнала якнайбільших втрат.

Таких втрат, що могли б стримати Китай від нападу, а в разі війни збурити протести серед населення на материку, кажуть співрозмовники-урядовці.

У озброєнні Тайбей покладається не на великі військові машини, а на портативні протитанкові чи зенітно-ракетні установки. Це теж урок ЗСУ та ефективності Javelin на початку повномасштабного вторгнення.

Також Тайвань претендує на комплекси HIMARS ― після того, як вони показали свою ефективність у знищенні російських окупантів, каже журналіст.

Водночас і Китай вчиться на прикладі цієї війни, визнають у Тайбеї. Зокрема, Пекін прагне підвищити свою незалежність від імовірних санкцій. Пекін уже наказав місцевій владі збільшити обсяги землі, виділеної під сільське господарство, ― щоб у разі економічної ізоляції Китай зміг забезпечувати себе продовольством самостійно.

Окрема проблема, каже Зіво, ― інформаційна війна. Журналіст зазначає, що частково росія в ній виявилась успішною ― наприклад, налаштувавши проти України радикальне крило Республіканської партії США.

Тайвань, за його словами, також відчуває на собі пропагандистський вплив ― так, Китай використовує будь-яку можливість, щоб наростити популярність місцевої прокитайської партії.

Для протидії цьому чиновники Тайваню вже запровадили стандарт спростування дезінформації протягом двох годин. Також уряд активно співпрацює з місцевими громадськими організаціями, які розвивають медіаграмотність. Однак на запитання, як боротися з дезінформацією щодо Тайваню за кордоном, зокрема в тих самих США, співрозмовники журналістів наразі відповісти не змогли, пише National Post.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше