США представили друковану електроніку, яку можна використовувати багато разів

У США представили друковану електроніку, яку можна використовувати багато разів. Вона не шкодить навколишньому середовищу і повністю переробляється.

Інженери Університету Дьюка розробили першу у світі повністю переробну друковану електроніку. Першим вони випустили дуже важливий і складний у виробництві комп’ютерний елемент – транзистор. Він створений за допомогою трьох чорнил на основі вуглецю. Вчені хочуть надихнути колег на створення нового покоління переробної електроніки для боротьби зі зростанням електронних відходів.

«Комп’ютерні компоненти на основі кремнію, ймовірно, ніколи не підуть назавжди. Але ми сподіваємося, що в майбутньому легко переробна електроніка замінить технології та устаткування, які широко використовуються вже зараз, – зазначив Аарон Франклін, який бере участь в розробці. – Ми хочемо показати, що така електроніка здатна на багато що, а її використання не несе за собою жодних мінусів».

Три чорнила на основі вуглецю легко друкуються на папері або інших гнучких і екологічно чистих поверхнях. Вуглецеві нанотрубки й графенові чорнила використовуються для напівпровідників і провідників.

Дослідники розробили метод суспензії кристалів наноцеллюлози, отриманих з деревних волокон. Використовуючи три види чорнил в аерозольному струменевому принтері при кімнатній температурі, команда показала, що їх повністю вуглецеві транзистори працюють добре в самих різних областях, навіть через шість місяців після друку.

Потім команда показала, що їх дизайн придатний для вторинної переробки. Вони завантажили пристрій в кілька ванн, м’яко обробляючи їх звуковими хвилями. Обидва матеріали потім можна використовувати повторно в тому самому процесі друку, причому їх продуктивність майже не втрачається. А оскільки наноцеллюлоза виготовлена ​​з дерева, її можна переробляти разом з папером, на якій вона була надрукована.

Джерело techxplore

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше