NASA запустило «Люсі» — 12-річну місію для вивчення троянських астероїдів Юпітера

NASA запустило міжпланетну станцію Lucy («Люсі»), яка займеться (в основному) вивченням троянських астероїдів Юпітера. У космос апарат успішно вивела ракета-носій Atlas V 40, яка була успішно запущена 16 жовтня 2021 року о 12:34 за київським часом зі стартового майданчика SLC-41 на мисі Канаверал. Запуск транслювали на youtube-каналі NASA.

Станція «Люсі» розроблялася в рамках програми Discovery з 2017 року та отримала свою назву на честь знайденого в Африці унікального скелета жіночої особини австралопітека. Загальна маса апарату – 1550 кг. Він оснащений двома величезними 7,3-метровими круглими сонячними батареями, двометровою антеною і комплектом з чотирьох наукових інструментів. Зокрема, в арсеналі «Люсі» – дві камери (мультиспектральної та високої роздільної здатності) і два спектрометри (інфрачервоний і термоемісійний). Також на борту станції – пам’ятна табличка з посланнями від різних діячів культури і науки та схема, яка показує положення планет на момент запуску станції. Ось вона:

Головна мета місії – вивчення троянських астероїдів Юпітера з пролітної траєкторії. Так астрономи називають об’єкти, які супроводжують великий супутник або планету і знаходяться в особливих стійких точках орбіти (в околицях точок Лагранжа L4 та L5). Вони зустрічаються у багатьох планет Сонячної системи, але у Юпітера їх найбільше – понад сім тисяч. Гіпотетично ці «скам’янілості формування планет» можуть містити водяний лід, органічні речовини й матеріал стародавнього газопилового диска, з якого близько 4,5 мільярда років тому утворилися планети Сонячної системи. Палеонтологи розраховують отримати в ході місії цінні наукові дані, які допоможуть їм краще зрозуміти процеси, які відбувалися в ранній Сонячній системі.

Траєкторія польоту міжпланетної станції Lucy

За 12 років своєї подорожі «Люсі» пролетить повз восьми різних астероїдів. У найближчі три роки станція здійснить два гравітаційних маневрів біля Землі, а потім відправиться до своїх цілей. Перша мета – астероїд Головного поясу (52246) Дональдджохансон, повз якого станція пролетить 20 квітня 2025 року. Потім «Люсі» візьметься за вивчення об’єктів поблизу точки L4 в системі Сонце-Юпітер: 12 серпня 2027 року вона пролетить повз подвійний троянець (3548) Еврібат, 15 вересня 2027 року – (15094) Полімел, 18 квітня 2028 року – мимо (11351) Левкуса, а 11 листопада 2028 року – повз астероїд (21900) Орус. Потім апарат зробить ще один гравітаційний маневр поряд із Землю й попрямує до точки L5 в системі Сонце – Юпітер, де 2 березня 2033 року пролетить повз подвійний троянець (617) Патрокл і Менотій.

***
До кінця 2021 року NASA запустить ще дві важливі місії. 23 листопада на ракеті SpaceX Falcon 9 відправлять ударний зонд DART, який у 2022 році повинен врізатися в супутник астероїда (65803) Дідім. Мета проєкту – перевірка захисту Землі від небезпечних астероїдів шляхом контрольованого зіткнення з ними космічного апарату для коригування його орбіти. На 18 грудня заплановано запуск 10-мільярдного телескопа нового покоління «Джеймс Вебб» (днями його доставили на космодром Куру).

Джерело itc.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше