Які 3 кухонні ножі, на думку експертів, мають бути на кожній домашній кухні?

Кухарський ніж (шеф-ніж)

Авточернетка

Безумовно, цей ніж на сучасній європейській кухні використовується набагато частіше за інші. Це – справжня робоча конячка світу ножів. Він насправді дуже універсальний. Шеф-ніж використовують для подрібнення зелені та нарізання овочів, нарізання курки, риби, м’яса та для безлічі інших справ, що виникають під час приготування їжі.

Якщо ви шукаєте новий кухарський ніж, наша перша порада буде – спробувати, перш ніж купувати. Незалежно від того, скільки ви хочете витратити на новий ніж, дуже важливо спочатку потримати його у власних руках.

П’ята кухарського ножа (виступаюча частина леза, найближча до рукоятки) має бути достатньо великою, щоб, коли ви тримаєте рукоять, ваші пальці не торкались до обробної дошки. Кухарський ніж повинен мати певну вагу, не бути надто легким. Це дасть змогу легше розрізати кістки чи тверді плоди (кабачки, гарбузи). Але шеф-ніж не повинен бути і надто важким, щоб не надто втомлювати вашу руку під час роботи.

Кухарські ножі бувають різної довжини, але частіш за все рекомендують купити ніж з 20-сантиметровим лезом. Це – ідеальний розмір для більшості кухарів. Саме тому, більшість шеф-ножів мають приблизно таку довжину. Головне, щоби ніж був забалансований. Баланс забезпечує контроль та функціональність.

Ніж для чищення овочів

Авточернетка

Цей маленький ніж має невеликий та тонкий клинок (зазвичай, до 10 сантиметрів). Він ідеально підходить для роботи, що потребує точності рухів (наприклад, обрізання бадилля з дрібних овочів, очищення плодів та бульб від шкірки, створення декоративних надрізів, що прикрашають блюдо і навіть видалення дрібних кісток).

Зубчастий ніж для нарізання хліба

Авточернетка

Клинки таких ножів мають зубці, як у пилки. Це дозволяє швидко та акуратно нарізати самий хрусткий і ніжний хліб. Його також використовують щоби розпилювати гарбузи та кавуни.

Існує багато варіантів лез та рукояток для зубчатих ножів. Але головні рекомендації, що дають відносно них:

  • Довжина леза має бути не меншою за 15 сантиметрів.
  • Краще купити зубчастий ніж з якісної сталі. Його зубці довше залишаться цілими та гострими.

Кухонні ножиці

Хороша пара гострих кухонних ножиць є обов’язковою річчю на сучасній кухні. Хоча, звісно, це – не ніж, але це – класний інструмент для розрізання мілких кісток і шкіри курки чи іншого птаха. Також кухонні ножиці використовують для подрібнення зелені, розкриття пакунків та навіть розрізання піцци.

Порівняно з ножем, кухонні ножиці дають вам більше контролю під час нарізання інгредієнтів (наприклад, свіжої зелені або пір’я цибулі) на тонкі шматочки.

Крім того, ви можете використовувати ножиці, щоб зняти ці надокучливі пластикові кільця з шийок пляшок з олією чи соєвим соусом!

Кухонні ножиці мають так багато застосувань, що вони швидко стануть одним із ваших улюблених кухонних інструментів.

Ми рекомендуємо купити та використовувати саме спеціальні кухонні ножиці з нержавіючої стал. Вони міцні та надійні, їх навіть можна мити в посудомийній машині. Як тільки ви купите та спробуєте у роботі свою першу пару кухонних ножиць, ви побачите, що у багатьох справах вони на порядок зручніші, чим інші кухонні інструменти.

Заточувальний камінь чи мусат

Ми радимо вам постійно тримати ваші ножі гострими. Це полегшить вашу роботу та зробить її набагато безпечнішою. Гострий ніж ріже легко та веде себе контрольовано.

Ніколи не використовуйте тупі або пошкоджені ножі! Це – насправді небезпечно.

Спеціалісти рекомендують регулярно правити леза ножів на мусаті (хоча б кожні три-чотири дні).

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше