Експерти пояснили, чим зібраний у рф Shahed-136 відрізняється від оригінального дрона

Conflict Armament Research опублікувала результати досліджень останків дронів Shahed-136, зібраних в Україні. Експерти зробили висновок, що рф вдалося локалізувати виробництво боєприпасів, що баражують.

Як виявилося, між російським Shahed-136 і оригінальним іранським дроном є кілька відмінностей. Російський оборонпром відмовився від “бджолиної” структури. Очевидно, це було зроблено з метою здешевлення і спрощення процесу виробництва безпілотників.

Зліва частина корпусу Shahed-136, праворуч “Герань-2”

Навігаційний блок оригінального “Шахеда” виконаний у вигляді масиву з чотирьох антен, змонтованого на платі. Плата пов’язана з блоком супутникової навігації. Водночас фізично вона від нього відокремлена. Ще одна антена функціонує незалежно. У “Герані-2” чотири основні антени є частиною блоку супутникової навігації.

Російські інженери інтегрували в блок супутникової навігації модуль “Комета”. Такі модулі раніше були виявлені в безпілотниках “Орлан-10” і “Форпост-П”.

Модуль “Комета” використовують не лише в “Герань-2”, а й у БПЛА “Орлан-10”

“Герань-2” отримала блоки В-101, призначені для управління польотом. Вони дозволяють дрону продовжувати виконувати польотне завдання навіть у разі погіршення супутникового сигналу. Простіше кажучи, БПЛА може летіти до цілі без GPS.

Розташування навігаційних антен (зліва Shahed-136) майже ідентичне

Власних комплектуючих для складання дронів російському оборонпрому не вистачає. У “Герані-2” фахівці виявили понад 100 компонентів, вироблених 22 різними компаніями із семи держав світу, зокрема зі США, Швейцарії та КНР.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше