Meta запускає новий генератор зображень на основі AI

Компанія Meta, не бажаючи відставати від нещодавнього запуску Gemini від Google, презентує новий автономний інструмент на базі штучного інтелекту – Imagine with Meta. Цей веб-сервіс дозволяє користувачам створювати зображення, описуючи їх простою мовою.

Imagine with Meta працює схоже на DALL-E від OpenAI, Midjourney та Stable Diffusion. Використовуючи існуючу модель генерації зображень Emu від Meta, сервіс створює деталізовані зображення на основі текстових запитів. Наразі він безкоштовний (принаймні на цей момент) для користувачів у США та генерує чотири зображення за одним запитом.

“Нас радує відгук людей, які використовують Imagine від Meta AI для генерації зображень з тексту, щоб створювати цікавий та креативний контент у чатах. Сьогодні ми надаємо доступ до Imagine за межами чатів”, – повідомляє Meta у своєму блозі. Цей інструмент, призначений для більш розважальних та інтерактивних взаємодій, тепер дозволяє створювати безкоштовні зображення і в Інтернеті.

В минулому інструменти Meta для генерації зображень викликали проблеми, як, наприклад з расово упередженим генератором стікерів AI. Це змушує задуматися, чи є в Imagine with Meta заходи безпеки, щоб уникнути повторення минулих помилок. Хоча інструмент не був доступний для тестування перед запуском, ми будемо уважно стежити за його впровадженням серед користувачів.

На початковому етапі водяні знаки не будуть доступні, але Meta обіцяє додати їх у найближчі тижні для підвищення прозорості та відстежуваності. Ці водяні знаки будуть невидимими, створені за допомогою моделі ШІ та виявлені відповідною моделлю. Наразі немає інформації про те, чи буде модель виявлення доступною публічно.

Водяні знаки для генеративного мистецтва — це не новинка. Французький стартап Imatag пропонує такий інструмент, який, за їхніми твердженнями, стійкий до змін розмірів, обрізання, редагування або стиснення зображень.

Інша фірма, Steg.AI, використовує модель штучного інтелекту для нанесення водяних знаків, які витримують зміну розміру та інші редагування. Microsoft та Google вже впровадили стандарти та технології водяних знаків на базі ШІ, а Shutterstock та Midjourney домовилися про вбудовування маркерів, які вказують на те, що їхній контент був створений з використанням генеративного ШІ.

Зростає тиск на технологічні компанії щодо необхідності чіткішого вказування, що твори були створені з використанням штучного інтелекту, особливо на тлі появи численних Deepfakes з війни в Газі та зображень дитячого зловживання, створених ШІ, які обходять фільтри.

Нещодавно Кіберпросторова адміністрація Китаю видала правила, що вимагають від виробників генеративного ШІ маркувати створений контент, включно з текстом та генераторами зображень, не впливаючи на використання користувачами. На недавніх слуханнях сенатського комітету США сенатор Кірстен Сінема (I-AZ) наголосила на необхідності прозорості у використанні генеративного AI, зокрема через використання водяних знаків.

Джерело TechCrunch

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше